8 minut 906

Trendy i style wystroju na rok 2022

Trendy i style dekorów z 2022 roku przebiegają w dłuższych lub krótszych cyklach, przy czym niektóre style dekoratorskie pojawiają się na jeden rok, a następnie znikają w następnym roku lub pozostają w trendzie przez jakiś czas. Pewne jest, że wczoraj wczorajsze zdobienia znów staną się koniecznością jutro. Jeśli brakuje Ci inspiracji do udekorowania swojego wnętrza, nasze porady dekoratorskie pomogą Ci: projekt, kolory, klimat we wnętrzu… Znajdź trendy wystroju wnętrz 2022, które Ci odpowiadają!

Jakie są modne kolory w Twoim domu?

Kolory dodają charakteru pomieszczeniom w Twoim domu. Różnią się one trendami dekoracyjnymi, od jasnego i miękkiego odcienia do ciemniejszego lub neutralnego odcienia. Pamiętaj jednak, że Twój wybór koloru również powinien być tym, czego szukasz. Podczas gdy palety kolorów stale się rozszerzają, wyróżnia się kilka trendów kolorystycznych.

Jest to szczególnie prawdziwe w tym roku, kiedy kolory wpisują się w trendy dekoratorskie, takie jak jasne i pastelowe kolory, kolory przywołujące skandynawski wszechświat, naturalne odcienie, żywe kolory i zieleń, wszystkie z własnymi niuansami.

Kolory pomagają stworzyć w pomieszczeniu pożądaną atmosferę, czasem ciepłą i przytulną, relaksującą lub energetyzującą. Pozwalają również optycznie powiększyć przestrzeń lub odwrotnie, uczynić ją bardziej intymną poprzez użycie klawiszy lub płaskich kolorów.

Proste i efektowne: białe lub pastelowe kolory

Trendy i style wystroju na rok 2022

Potrzeba spokoju i miękkości skłania nas do wyboru bieli lub pasteli, które pomogą stworzyć w domu przytulną, spokojną i pogodną atmosferę. Zaletą bieli jest to, że można ją łatwo łączyć z innymi kolorami lub wzorami obecnymi w pomieszczeniu, podkreślając je. Skuteczny i pozbawiony ryzyka trend w dekorowaniu!

Więcej o kolorze: Biały kolor we wnętrzu i jego połączenie z innymi kolorami

Intensyfikują się skandynawskie kolory

Trendy i style wystroju na rok 2022

Jeśli wykończenia w stylu skandynawskim pozostają w modzie, to skandynawskie kolory mają stać się grubsze, głębsze. Podczas gdy biel pozostaje w obfitości, szarości, beże, błękity lub zielenie ciemnieją, aby uzyskać styl wystroju i bardziej serdeczną oprawę. Możesz także połączyć te fajne kolory z jaśniejszymi kolorami, takimi jak żółty lub pastelowy róż.

Więcej o stylu: Skandynawski styl we wnętrzu

Naturalne i surowe odcienie, aby naładować baterie

Trendy i style wystroju na rok 2022

Panuje moda na naturalne materiały i kolory, które sprzyjają relaksowi, powrotowi do podstaw. Ten trend dekoracyjny jest bezpośrednio inspirowany surowcami takimi jak jasne drewno, łupek, piaskowiec… Mamy do czynienia z kolorami zbliżonymi do naturalnych, neutralnych i naturalnych odcieni, które nie zostały poddane recyklingowi.

Intensywność jasnych kolorów

Intensywne kolory kojarzące się z delikatnym kolorem w połączeniu z przemyślanym designem powracają i niosą radość i wigor. Żółcień curry, błękit akwamarynowy, szmaragdowa zieleń… Nasycone kolory mogą działać równie dobrze jak kreski i jako dodatek do delikatniejszych lub innych jasnych kolorów.

Pospiesz się, aby być zielonym!

Kojąca i orzeźwiająca zieleń staje się coraz ważniejsza w naszych wnętrzach. Dostępny we wszystkich odcieniach: khaki, sosna, zieleń mięty, zieleń wody… ten odcień nada osobowości niektórym pomieszczeniom w domu, takim jak przedpokój, kuchnia czy sypialnia.

Więcej o kolorze: Zielony kolor we wnętrzu i jego kombinacje z innymi kolorami

Niebieski wkracza w nową erę

Bardzo popularny kolor niebieski ewoluuje w kierunku bardziej naturalnych odcieni o charakterze: mineralny niebieski i granatowy stają się niezbędne. W zależności od intensywności wybranego błękitu można go łączyć na różne sposoby: z mineralną szarością lub ziemistym brązem dla mineralnego błękitu, z beżem lub żółtym dla ciemnoniebieskiego.

Więcej o kolorze: Niebieski kolor we wnętrzu

Każdy styl projektowy ma swoje własne meble

W tym nowym roku trendem jest połączenie elegancji i charakteru mebli. W zależności od wybranej kolorystyki podłogi i ścian, warto udekorować i uzupełnić swoje wnętrze odpowiednimi meblami: krzesłami w różnych stylach, sofą, która wygląda jak Ty… Najważniejsze jest ich pokonanie. kontrasty, unikając za wszelką cenę „ton w ton”.

Połącz niedopasowane krzesła

Aby spersonalizować swoją jadalnię, wybierz nietypowy styl, ustawiając wokół stołu różne krzesła. Oparcie, siedzisko, zaokrąglenia… Całkowicie zmieniaj styl! Takie połączenie gatunków pozwoli Ci napełnić pomieszczenie energią.

Wybierz sofę, która Ci odpowiada

Wybór sofy jest jednym z najtrudniejszych w aranżacji wnętrz, ponieważ wiąże się z badaniem wielu cech: długości, koloru, kształtu itp. Od prostej sofy po sofę z wyjmowanymi narożnikami, od skóry po aksamit, niezbędny element salonu. Wolisz odświeżyć swoją obecną sofę niż kupić nową? Wymień nogi na kółka lub dodaj drewniane nogi, jeśli jeszcze ich nie ma. Zmień wykończenie (kolor i materiał), aby stworzyć nowy wygląd w swoim salonie. Ułóż poduszki o różnych rozmiarach i kolorach.

Wyrafinowana półka w stylu

Półka to integralny mebel, niezależnie od stylu wystroju. Preferujemy lekką, uporządkowaną strukturę, aby wtopić się w atmosferę pomieszczenia. Wybierz cienkie ściany i półki, aby zmaksymalizować ten efekt. Tym samym przedmioty umieszczone na tej półce nabiorą pełnego znaczenia. Niezależnie od tego, czy jest kolorowy, metaliczny, wykonany z surowego drewna, czy nawet skórzany pasek, możesz zmieniać style.

Popularne style projektowania

Jeśli każdy ma swój gust w zakresie wzornictwa, to niektóre style projektowe znajdują się w naszych wnętrzach częściej niż inne.

Kokonowa atmosfera odziedziczona po krajach skandynawskich

Wraz z nadejściem jesieni i zimy chcę zamienić salon w przytulne gniazdko. W tym celu preferujemy odcienie bieli, bladoniebieskiego i beżu, które kojarzą nam się z bardziej wyrazistymi kolorami. Stwórz ciepłą atmosferę, zwielokrotniając oświetlenie o różnych stylach i intensywnościach (lampy, latarnie, świece, ciągi LED…). Na koniec wybierz meble z drewna, być może w połączeniu z metalem, dodaj gruby dywan do parkietu, poduszki i narzuty na fotele i sofę oraz zaciemniające zasłony w oknach.

Powrót rustykalnego i surowego

Chcesz odświeżyć swoją łazienkę w stylu dekoracyjnym, łączącym tradycję i nowoczesność? Wystarczy połączyć fakturę stolarki Twojej umywalki i luster z nowoczesnością białej lakierowanej umywalki. Uporządkowuje to przestrzeń bez jej obciążania i nadaje pomieszczeniu charakteru.

Czeski i orientalny duch

Orientalny styl lat 60. i 70. powraca w modzie na wystrój wnętrz. Wybierz ciepłe kolory (pomarańczowy, fioletowy…) zmieszane z odrobiną zieleni lub turkusu dla marokańskiego klimatu lub odcieniami niebieskiego i…