8 minut 538

Niech Twoja sypialnia akcentująca ścianę mówi sama za siebie dzięki tym wspaniałym pomysłom na dekoracje ścienne.

Od współczesnych dzieł sztuki i kolorowych ścian po obrazy i kolekcje dekoracyjnych talerzy, akcentujące ściany mogą naprawdę przemawiać, jeśli chodzi o pomysły na sypialnię. Przyciągająca wzrok ściana akcentująca w sypialni wygląda zarówno artystycznie, jak i swobodnie, i jest świetnym sposobem na wprowadzenie osobowości i odrobiny nowoczesności do przestrzeni.

Kluczem do udanej dekoracji ściennej sypialni jest dekorowanie w sposób, który jest dla Ciebie ważny, niezależnie od tego, czy użyjesz swojego ulubionego odcienia jako tła dla rodzinnej sztuki, czy zestawisz cenną ceramikę w celu uzyskania efektu 3D.

Ściana akcentująca w sypialni: 15 pomysłów

Te pomysły na akcenty w sypialni zainspirują Cię do stworzenia ściany swoich marzeń i myślenia nieszablonowego, jeśli chodzi o dekoracje ścienne.

Stwórz postać za pomocą paneli ściennych

Ściana akcentująca w sypialni

Dodaj charakteru dzięki panelom ściennym do sypialni. Idealny sposób na zainteresowanie architektoniczne i efekt „wow”, panele mogą zapewnić dodatkową izolację, ukryć nierówne ściany, a nawet ukryć nieestetyczne grzejniki.

Panele stanowią nie tylko piękną ścianę akcentującą sypialnię, ale także wprowadzają ciepło do pomieszczenia. I wcale nie muszą być wykonane z drewna, żeby wyglądały imponująco. Tutaj panel wyłożony tkaniną za wezgłowiem zapewnia dodatkowy wymiar luksusu i zainteresowania sypialni.

Złóż oświadczenie ze sztuką ścienną

Ściana akcentująca w sypialni

Użycie fototapety do wypełnienia ściany jednym dramatycznym obrazem to odważny ruch, ale logiczny następny krok, jeśli już wykorzystałeś wzorzyste tapety do sypialni. Malowanie ścian to potężne narzędzie dla poszukiwaczy przygód. Wiele obrazów ściennych jest teraz dostępnych jako tapety, dzięki czemu można szybko i łatwo uzyskać efekt, jeśli wiesz, jak tapetować. Spróbuj pomalować otaczające ściany kolorem dopełniającym zaczerpniętym z muralu.

Goły mur z cegły

Niech naturalny charakter Twojej sypialni zabłyśnie dzięki odsłoniętej cegle na ścianie dekoracyjnej, aby dodać uroku i autentyczności Twojemu projektowi dekoracji. Praktyczna i celowa, goła ceglana ściana pod względem psychologicznym tworzy naturalnie ciepłe uczucie – idealne, jeśli szukasz pomysłów na przytulną sypialnię.

Wybierając ścianę do wyeksponowania, pamiętaj, że może to być dość odważne stwierdzenie, więc najlepiej jest trzymać się jednej ściany lub części ściany, na przykład za łóżkiem, aby wprowadzić ciepło i industrialny akcent do stylu.

Użyj farby, aby stworzyć akcentującą ścianę w sypialni

Pomaluj jedną ścianę na inny odcień, aby zmienić nastrój sypialni i nadać jej indywidualności. Bądź odważny i wybierz przyciągający wzrok kolor, aby zaakcentować pomieszczenie. Ściana akcentująca jest łatwa do odmalowania, gdy chcesz coś zmienić, więc możesz być odważny w swoich pomysłach na kolor sypialni.

Żółty napawa optymizmem, tworząc wrażenie lata; połącz go z węglem i czernią, aby uzyskać współczesny wygląd, lub połącz ten kolor ze wspaniałymi antykami i drewnianymi meblami, aby uzyskać prawdziwie tradycyjny wystrój.

Dodaj odrobinę stylu do naklejek ściennych i pomalowanych elementów

Zdejmowane naklejki ścienne, naklejki i obrazy malowane bezpośrednio na ścianie również są wyrazem uznania. Niegdyś elastyczna alternatywa dla tapet do sypialni dziecięcych, ostatnie postępy w projektowaniu sprawiają, że są one idealne również dla dorosłych. Dostępnych jest kilka rodzajów, od jasnych opcji po złożone sylwetki, eleganckie monochromatyczne wzory, nowoczesną grafikę i tablicę samoprzylepną.

Zainwestuj w dzieło sztuki

Jeśli nie planuje się pełnego remontu, rozważ włączenie pomysłów na ściany galerii do swojego schematu i zamiast tego powieś łatwo wymienialne dzieła sztuki.

Spraw, aby niezwykłe okno było wyjątkowe

Ściana akcentująca nie musi być czysto dekoracyjna. Tutaj oryginalne okna domu rzemieślnika z 1905 roku mówią same za siebie.

Stwórz oryginalną galerię

Jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania kolekcji wystawionych talerzy lub ściany galerii złożonej ze sztuki i przedmiotów jako typowego sposobu na urozmaicenie pustych ścian. Jednak zgrupowanie tylko jednego elementu, takiego jak grupa wiklinowych talerzy ściennych i koszy, potęguje efekt jego prostoty.

Stwórz intrygę dzięki zawieszeniu na ścianie

Zagłówek to świetny sposób na wprowadzenie dramatu. Mogą służyć jako dzieło sztuki w sypialni i dają możliwość zaprezentowania pięknego projektu. Sprytną alternatywą dla inwestycji w duże wezgłowie jest wybór prostego i skromnego łóżka i powieszenie nad nim zabytkowej ściany lub gobelinu.

Użyj istniejących funkcji pokoju

Nadmiar kominów może być kosztowny (a czasami niemożliwy) do usunięcia, ale stanowi problem pod względem zajmowania cennej przestrzeni łóżkowej.

Jednym z rozwiązań jest zintegrowanie komina z konstrukcją, która pokrywa całą ścianę za łóżkiem. Nisze mogą służyć do tworzenia przydatnych pomysłów na przechowywanie w sypialni, takich jak wbudowane półki, oświetlenie i maskujące grzejniki.

Użycie tego samego materiału na całej ścianie może sprawić, że pokój będzie wyglądał jak hotel, więc pomieszaj różne rzeczy: w tym schemacie lustro odbija światło po całym pomieszczeniu, a kratka poprzeczna nad kaloryferem dodaje kolejny element.

Te szczegóły są równoważone przez bardziej miękkie materiały, w tym tapicerowany zagłówek, grubą pościel i gładki aksamitny dywan.

Udekoruj swoją akcentującą ścianę boazerią z drewna

Ciesz się kojącymi właściwościami naturalnych materiałów. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się pokryć ściany prawdziwym drewnem, czy zdecydujesz się na bardziej przystępną tapetę trompe l’oeil, ten efekt panelowy to świetny sposób na podkreślenie płaskiej ściany. Srebrzyste odcienie drewna tworzą kojący styl przypominający chatę, a stosy książek dodają osobistego charakteru do opływowego, rustykalnego luksusowego wystroju.

Bądź odważny dzięki wzorowi ściennemu z efektem wow

Tradycyjny nadruk na tapecie to świetny dodatek do rustykalnej sypialni, ale może być przytłaczający, dlatego idealnie nadaje się do umieszczenia go na jednej ścianie. Podnosząc go do poziomu tradycyjnej szyny obrazkowej, a nie do samego sufitu, i utrzymując wykończenie klapy powyżej wysokości szyny, możesz kontrolować wzór bez zmniejszania jego wpływu.

Zoom kwiatowy tapety

Myślisz, że kwiaty były staromodne? To odważne tło sprawi, że zmienisz zdanie. Duży rozmiar i czarna podstawa sprawiają, że te kwiaty wyglądają nowocześnie, tworząc wyrafinowaną i piękną, ale nie elegancką ścianę. Różowa pościel łagodzi wygląd, a szafka nocna w jodełkę wygląda dziwacznie i nowocześnie.

Stwórz ludową opowieść na swoich ścianach

W sypialni nadaj ton cudownym spokojnym snom z sennym krajobrazem za łóżkiem. Ta tapeta jest…