Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym: 21 pomysłów

12 minut 584

Masz dość zabawek przejmujących twój dom? Zebraliśmy pomysły, które pomogą Ci zorganizować przechowywanie zabawek w dziecięcym pokoju.

Przechowywanie zabawek w pokoju dziecięcym: 21 pomysłów

Pamiętaj, proste przedmioty do przechowywania, takie jak pudełka, kosze do przechowywania, haczyki, wieszaki i organizery na ścianę, pomogą stworzyć efektywną przestrzeń, która nadal ma wiele osobowości, odpowiednią do każdego pomieszczenia, w którym dzieci mogą się swobodnie bawić.

Ważna jest dobra przestrzeń do przechowywania, wielofunkcyjne meble odpowiadające na zmieniające się potrzeby dziecka oraz kreatywny wystrój. Równowaga między formą a funkcją zaowocuje pracochłonnym układem, który przetrwa próbę czasu.

Dodaj osobowość

To, że system przechowywania jest funkcjonalny, nie oznacza, że ​​musi być nudny, zwłaszcza w pokoju dziecięcym. Zaktualizowaliśmy tę sosnową szafkę IKEA o kilka przykładowych puszek z farbą, prosty, ale genialny hack IKEA, który warto wypróbować. Po prostu użyj taśmy klejącej, aby oddzielić obszary, które chcesz pomalować i puść wodze fantazji.

styl bufetowy?

Jeśli chodzi o zabawki dla dzieci, spraw, by ich przechowywanie było stylowe i praktyczne. Ten kredens jest idealnym modułowym rozwiązaniem do przechowywania przedmiotów i eksponowania najukochańszych zabawek, ponieważ jest tak wiele pięknych zabawek, które zasługują na pokazanie.

Pięknie zaprojektowany kredens może pomóc uporządkować każdą przestrzeń w domu, od przedpokoju po salon i sypialnię. Połącz zabawki z bardziej dojrzałymi przedmiotami, takimi jak rośliny doniczkowe i zdjęcia rodzinne w ramkach, aby wygląd nie przypominał akcesoriów do pokoju zabaw.

Ukryj zabawki w uroczym designie

Zaskakująco niezwykłe kosze są właśnie tym, czego potrzebujesz, aby Twoje przechowywanie zabawek było jednocześnie funkcjonalne i przyjemne. Te filcowe kosze w stylu skandynawskim są wystarczająco atrakcyjne, aby zabawki mogły zamieszkać w każdym pomieszczeniu. Zestaw dwóch dużych i małych filcowych koszy do przechowywania jest zawsze pod ręką, aby przechowywać i transportować zabawki, gdy przyjdzie czas na sprzątanie.

Użyj niszy

Sprytny pomysł na niszę zapewnia maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Wykorzystaj niezręczną przestrzeń, aby zataczać miejsca do przechowywania, pozostawiając większe przedmioty, takie jak kuchnie do zabawy, wolnostojące w dolnej połowie, a następnie użyj ułożonych w stos półek powyżej, aby przedmioty były poza zasięgiem.

Stwórz wizytówkę na pływających półkach

Stwórz żywą ścianę, która będzie również wygodnym miejscem do przechowywania książek, zabawek i dzieł sztuki dla dzieci na pływających półkach. Ułóż kilka pływających prętów do zdjęć i przymocuj druciane krawędzie, aby powiesić grafikę, aby stworzyć wyróżniającą się ekspozycję. Dzieci mogą z łatwością przechowywać i eksponować swoje ulubione zabawki i książki, zamieniając je w stale zmieniającą się kolekcję.

Utrzymuj LEGO w porządku

Nie ma nic bardziej frustrującego niż utrata ważnego elementu konstrukcyjnego do ukończenia arcydzieła LEGO, dlatego jest to jedna z najważniejszych zabawek, których należy szukać w rozsądnym miejscu do przechowywania. LEGO jest odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych, od sześciu do szesnastu lat, więc przechowywanie powinno być ponadczasowe i odpowiednie dla wszystkich gustów, dzięki czemu te charakterystyczne pudełka do przechowywania kolekcji projektantów LEGO są idealne.

Rozwiązania do przechowywania z możliwością układania w stosy są idealne do utrzymywania porządku w sypialniach dziewcząt i chłopców. Oczywiście nie są to tylko klocki, ale można na nich przechowywać różnego rodzaju akcesoria.

Zwiększ przestrzeń do przechowywania w salonach

Trzymaj zabawki z dala od podłogi i poza zasięgiem wzroku w salonie, aby po spaniu przestrzeń wyglądała na dorosłą. Poza zasięgiem wzroku, z umysłu, jest idea stojąca za podniesionym schowkiem na zabawki do ruchliwych salonów rodzinnych. Kilka haczyków na ścianie zapewnia dużo miejsca do zawieszenia stylowych koszy do przechowywania zabawek, które można łatwo wyjąć na początku zabawy. Świetny pomysł na przechowywanie w atrakcyjnej cenie.

Wyznacz kącik do przechowywania osobistego

Wykorzystaj w pełni narożnik, umieszczając półki z boku, aby stworzyć inteligentne rozwiązanie narożne. Wisząc półki na wyższym poziomie, możesz wykorzystać ten pomysł do przechowywania książek i zabawek, o które trzeba dbać, a nie zostawiać na podłodze lub wkładać do kosza. Postawienie zabawek w kącie to świetny pomysł na zaoszczędzenie miejsca w małym dziecięcym pokoju.

Spraw, aby przechowywanie było wszechstronne

Poszukaj sposobów, aby przestrzeń do przechowywania była wielofunkcyjna, na przykład ten pomysł na miejsce przy oknie, który łączy siedziska z dolnymi szufladami do przechowywania zabawek i nie tylko. Wielofunkcyjne rozwiązania są szczególnie praktyczne w małych pokojach dziecięcych, w których trzeba dokonywać mądrzejszych wyborów podczas korzystania z przestrzeni.

Stwórz dedykowaną przestrzeń dla kreatywności

Gdy Twoje dzieci dorosną, ich sypialnia powinna mieć wystarczająco dużo miejsca na biurko, książki i sprzęt. Poszukaj wielofunkcyjnych mebli, które zawierają miejsce do pracy z dużą ilością ukrytego, ale dostępnego miejsca do przechowywania. To inteligentne rozwiązanie do przechowywania to po prostu pomalowany panel z zamontowanymi na nim pływającymi półkami, które tworzą mały, ale obszerny obszar roboczy.

Dodano dodatkowe paski magnetyczne, aby zapewnić bezpieczne przechowywanie wszelkiego rodzaju metalowych przedmiotów, w tym małych samochodzików.

Poznaj możliwości wieszaków wielofunkcyjnych

Czasami najprostsze rozwiązanie jest najlepsze. W tej dziecięcej sypialni wielofunkcyjne wieszaki Komplemet firmy IKEA były używane do przechowywania miękkich zabawek. Zamiast miejsca przeznaczonego do przechowywania szalików i krawatów zastosowano wieszak na dziecięce zabawki. Nie tylko ma sens zapewnienie dodatkowej przestrzeni do przechowywania w dostępnej szafie, ale jest to również świetny sposób na trzymanie pluszowych zabawek z dala od podłogi, co jest również idealne do celów higienicznych.

Używaj przenośnych koszy do przechowywania zabawek

Przechowuj książki swojego dziecka lub zabawki do domku dla lalek razem w łatwych do czyszczenia koszyczkach z galaretką. Są idealne, jeśli kącik zabaw Twojego dziecka rozciąga się w salonie i musisz mieć możliwość przesuwania go, aby posprzątać. Przydadzą się również, gdy pakujesz malucha na wycieczkę do babci, a on nie może się zdecydować, czy wziąć ze sobą książkę – dlaczego nie zabrać wszystkich?

Zawieś płócienne torby na parapecie

Rozwiązania do przechowywania nie muszą kosztować fortuny, jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na uporządkowanie zabawek dla dzieci, ale brakuje Ci funduszy, wypróbuj ten pomysł na przechowywanie toreb. Użyj wszelkich starych płóciennych toreb, które możesz mieć w domu i przykryj je…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *