4 minuty 813

Modne zasłony 2022 to ważny element wnętrza. Pełnią bardzo praktyczną funkcję – ochronę przed promieniami słonecznymi i wścibskimi spojrzeniami z zewnątrz, a także estetyczną. Często zasłony stają się jednym z akcentów we wnętrzu ze względu na ich kolorystykę, fakturę lub design. Nowoczesne zasłony harmonijnie wpasowują się w ogólny styl pomieszczenia, podkreślając go.

Przy wyborze rodzaju zasłon głównym kryterium jest styl projektowania wybrany dla konkretnego pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że zasłony nie podlegają modowym trendom. Projektanci w każdym sezonie proponują nowe, oryginalne pomysły na projektowanie okien.

Modne i nowoczesne zasłony 2022

  • W nowym sezonie panuje trend w kierunku minimalizmu, odrzucenia pompatyczności i skomplikowanych projektów, o ile oczywiście nie wynika to ze stylu wnętrza. Preferowane są lakoniczne, wystarczająco przyprawione zasłony bez obfitości dekoracji, draperii i marszczeń.
  • Wszystko powinno być niezwykle proste.
  • U szczytu mody zasłony rzymskie, japońskie i skandynawskie. Świetny pomysł: firany austriackie i francuskie pomogą stworzyć romantyczną atmosferę w stylu prowansalskim (kraj francuski).
  • Jeśli chodzi o materiał nowoczesnych modnych zasłon w 2022 roku, projektanci oferują szeroką gamę. Można znaleźć zarówno ciężkie masywne tkaniny, jak i lekkie, prawie nieważkie. Przy wyborze należy kierować się stylem pomieszczenia, a także jego lokalizacją i stopniem oświetlenia.

Modne zasłony do salonu 2022 – najlepsze trendy

W każdym domu salon jest miejscem, w którym domownicy zbierają się i przyjmują gości. Jest jak twarz Twojego domu, a twarz powinna być piękna i atrakcyjna, oddając styl i gust właścicieli. Jeśli w trzech słowach opiszemy trendy w modzie zasłon na sezon 2020, to jest to elegancja, luksus i oryginalność.

Czy można połączyć trzy tak jasne cechy w tych samych zasłonach? Wraz z rozwojem technologii stało się to absolutnie możliwe! Dziś oferowane są modne zasłony 3D. To nowość, która jest stylowym i bardzo nietypowym rozwiązaniem. Wybór tematycznych projektów zasłon 3D jest duży i zróżnicowany. Dużą popularnością cieszą się zasłony z rysunkami owoców, kwiatów, zwierząt i miast.

Ten wybór wnosi jasny akcent do salonu i jest bardzo efektownym rozwiązaniem w aranżacji wnętrz. Nowoczesne zasłony nieustannie przyciągają wzrok i wywołują pożądanie.

Dodatkowym plusem jest łatwość utrzymania tej nowości. Dobrze znoszą czyszczenie na mokro i na sucho. Po oczyszczeniu wyprasuj je w średniej temperaturze lub wyparuj.

Modne zasłony 2022 do sypialni

Jeśli salon jest twarzą domu, to sypialnia jest intymnym kącikiem przeznaczonym do wypoczynku i relaksu. Tutaj projekt wnętrza wykonany jest z myślą o stworzeniu komfortu i przytulności.

W nowym sezonie projektanci zalecają preferowanie dyskretnej klasyki, która idealnie podkreśli przyjemną, spokojną atmosferę. Punktem kulminacyjnym powinno być połączenie zasłon i tiulu. Jednocześnie transparentne należy wybierać w jasnych, przewiewnych kolorach i z wzorami. Wzory mogą być abstrakcyjne lub kwieciste. Zasłony powinny pozostać gładkie.

W sypialni odpowiednie będą ciężkie zasłony o ciemniejszym odcieniu. Takie połączenie będzie wyglądać harmonijnie i nawet w ciągu dnia będzie można stworzyć przyjemny zmierzch do relaksu.

Jeśli zasłony nie zaciemniają całkowicie pomieszczenia, dobrze jest założyć na nie zaciemniającą podszewkę.

Modne zasłony 2022 do kuchni

Do wyboru zasłon do kuchni w 2022 roku należy podejść ostrożnie. Głównymi kryteriami wyboru są praktyczność i estetyka. Oba kryteria są równoważne. Z jednej strony wszystkie gospodarstwa domowe spędzają dużo czasu w kuchni, co oznacza, że ​​powinna być piękna, przyjemna i zabawna. Z drugiej strony, w warunkach wahań wilgotności i temperatury zasłony po prostu trzeba dobrze prać, nie szkodząc ich wyglądowi.

Modnym i praktycznym rozwiązaniem do kuchni w nowym sezonie są rolety rzymskie. Wyglądają prosto, nie zabierają miejsca w kuchni, a jednocześnie dzięki różnorodności nadruków i kolorów wnoszą przyjemny akcent.

Modne zasłony 2022 do pokoju dziecięcego

modne zasłony 2022

modne zasłony 2022

Zasłony łazienkowe 2022 – Trendy

modne zasłony 2022

modne zasłony 2022

modne zasłony 2022

Zdjęcie autorstwa Katlyn Boone na Unsplash

UlubionyŁadowanieDodaj do zakładek