Mała łazienka: jak ją wyposażyć

19 minut 1 do.

Często ludzie zadają pytanie – mam małą łazienkę, jak ją wyposażyć? Łazienki są różne, ale małe łazienki są zwykle wyzwaniem: gdy przestrzeń jest ograniczona, ważne jest, aby uzyskać odpowiedni układ i wystrój. Zebraliśmy mnóstwo małych pomysłów na łazienkę, które pomogą Ci w podróży i zainspirują Cię do stworzenia kolejnego inspirowanego spa, bez względu na wielkość Twojej przestrzeni.

Przemyślane pomysły na przechowywanie, przemyślany układ i przemyślane triki projektowe to wiele sposobów na przekształcenie małej łazienki w przestrzeń zen, o której marzyłeś.

Mała łazienka: jak ją wyposażyć

Mała przestrzeń nie musi wyglądać na zagraconą lub ciasną, jeśli zastosujesz kilka sztuczek. Twoja mała łazienka może stać się stylowa i wyrafinowana, nawet jeśli masz tylko pomysł na prysznic, z którym możesz poeksperymentować.

Kilka wskazówek dotyczących oszczędzania miejsca w połączeniu ze wspaniałymi akcesoriami sprawi, że najskromniejsza łazienka w kilka minut stanie się miejscem godnym pozazdroszczenia. Pokażemy Ci, jak urządzić małą łazienkę.

Zbuduj fałszywą półkę ścienną

Mała łazienka: jak ją wyposażyć

Na małej przestrzeni może się to wydawać sprzeczne z intuicją, ale stworzenie fałszywej ściany do połowy wysokości w łazience oznacza, że ​​możesz ukryć wszystkie brzydkie rury kanalizacyjne, których potrzebujesz do toalety, a także stworzyć półkę na piękne akcesoria. Gdy ułożysz kafelek, nawet nie będziesz wiedział, że nie zawsze tam był! Rośliny doniczkowe (świeże lub sztuczne) będą świetnie wyglądać ułożone wzdłuż góry, jest też miejsce na grafikę.

Przeczytaj także: 17 najlepszych roślin doniczkowych do Twojej łazienki

Zrób luksus dzięki sztucznym panelom

Mała łazienka: jak ją wyposażyć

Stwórz atmosferę vintage na małej przestrzeni dzięki ścianom z efektem panelu. Zwykłe plastikowe panele to łatwy sposób na dodanie charakteru lub, dla bogatszego wyglądu, wypróbuj efekt prążkowania. Ciemne kolory również sprawdzą się, aby mała przestrzeń była przytulniejsza.

Wykorzystaj w pełni przestrzeń na ścianie

Mała łazienka: jak ją wyposażyć

W tej luksusowej łazience prysznic nad wanną maksymalnie wykorzystał niewielką przestrzeń, a zamontowanie grzejnika na przeciwległej ścianie ułatwiło sięganie po ręczniki kąpielowe. Okucia z mosiądzu i płytki z efektem marmuru łączą się, tworząc piękny wygląd na niewielkiej przestrzeni.

Mieszaj i dopasowuj materiały

Zainstaluj niestandardowy zlew w łazience i porównaj go ze ścianami. Tutaj oszałamiający gładki marmur pokrywa górną połowę ściany, która opiera się o teksturowane betonowe dno. Umywalka jest zamontowana na tym samym marmurowym bloku, umiejętnie spajając ze sobą te dwie stylizacje. Dobrze umieszczona półka dopełnia linearny wygląd i zapewnia dodatkową przestrzeń na akcesoria.

Zrób (sztuczną) żywą ścianę

Wprowadź trochę zieleni do swojej łazienki dzięki żywej ścianie. Może to być trochę trudne w przypadku prawdziwych roślin, ale panel ze sztucznymi liśćmi daje ten sam efekt i jest znacznie łatwiejszy w pielęgnacji. Oszczędzając miejsce na powierzchni, stworzy oszałamiający wygląd na Twojej ścianie.

Wybierz pływające toaletki, aby zmaksymalizować przestrzeń na podłodze

Przymocowując toaletkę do ściany i usuwając bałagan pod spodem, sprawisz, że Twoja przestrzeń będzie bardziej przestronna i mniej odosobniona. Wybierz toaletkę z dużą ilością miejsca do przechowywania ręczników i przyborów toaletowych oraz zlewozmywak, który jest ładnie osadzony na górze. Złoty sprzęt i akcesoria nadają tej łazience charakter hotelu spa.

Użyj luster, aby powiększyć przestrzeń

Zawieś duże lustro (albo dwa lub trzy) nad umywalką w łazience, aby odbijać naturalne światło wokół pokoju i sprawić, by przestrzeń wyglądała na większą. Zdziwisz się, jak bardzo lustro może powiększyć przestrzeń, i to jest trik numer jeden stosowany przez projektantów wnętrz, aby powiększyć pomieszczenie.

Użyj kompaktowego koszyka

Przechowuj swoje niezbędne rzeczy na zgrabnym wózku do przechowywania, który można przenosić od wanny do umywalki i pod prysznic, dzięki czemu nie musisz podwajać zapasów ani miejsca do przechowywania. Wybierz smukłą konstrukcję, którą można schować, gdy nie jest używana.

Stwórz poczucie przestrzeni, definiując strefy

Użyj metody podziału na strefy, aby mała przestrzeń wydawała się bardziej przestronna. Ta elegancka łazienka jest mała i prosta, ale dzięki dobrze zdefiniowanym obszarom wydaje się znacznie większa. Toaleta znajduje się mniej niż pół metra od zlewu, ale wyłożone boazerią ściany i kafelkowy backsplash sprawiają, że te dwa obszary wydają się bardzo oddzielone, co pomaga stworzyć wrażenie odległości między nimi.

Ustaw baterie z boku zlewu

Nie pozwól, aby wąska przestrzeń w łazience powstrzymała Cię przed osiągnięciem pożądanego wyglądu — po prostu myśl nieszablonowo. Wybierz cienki, podłużny zlew, który zapewnia dużo miejsca, nie zajmując dużo miejsca ze względu na swoją szerokość. Dodanie kranów z boku pomoże wyeliminować wszelkie problemy związane z wąską szerokością.

Stwórz iluzję przestrzeni dzięki owalnej wannie

Zapraszam do włączenia wolnostojącej wanny do małej łazienki. Owalna wanna z wyciętymi narożnikami potęguje wrażenie przestrzeni. Płytka półka chowająca się w kanalizację jest również przydatna do zwiększenia powierzchni, na której można wyeksponować sole do kąpieli, rośliny łazienkowe i nie tylko.

Myśl jak ekspert

Z architektonicznego i wizualnego punktu widzenia najlepiej jest otworzyć małą łazienkę bez umieszczania w niej zbyt wielu rzeczy. Często zmieniaj zapasy, wieszaj ręczniki na drążkach lub haczykach, ograniczaj wzór do minimum i ogólnie utrzymuj prostotę.

Pomieszczenie będzie wydawać się większe, jeśli zamiast obszernej toaletki użyjesz umywalki na cokole, przezroczystych szklanych drzwi zamiast zasłony prysznicowej oraz powierzchni odbijających światło, takich jak duże błyszczące płytki ceramiczne.

Niech przestrzeń na ścianie działa

Meble modułowe montowane na ścianie pozostają ulubionym miejscem przechowywania ze względu na swój prosty i opływowy wygląd. Dostępne w różnych wysokościach, szerokościach i głębokościach, oznacza to, że możesz stworzyć częściowo niestandardowe meble, które najlepiej pasują do Twojej przestrzeni.

Wykorzystaj wolną przestrzeń na ścianie na wieszak na ręczniki

Podnieś grzejnik, aby zrobić miejsce na podłodze, ale idź o krok dalej i umieść go nad wanną lub toaletą, aby jak najlepiej wykorzystać niewykorzystaną przestrzeń na ścianie.

Angelina Romanowa

Projektant wnętrz

Nieustannie jesteśmy pytani, jak najlepiej wykorzystać małą łazienkę. Naszą pierwszą rekomendacją jest rozważenie inwestycji w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *