7 minut 831

Wystrój sypialni można natychmiast zaktualizować za pomocą najprostszych zmian — na przykład nowy zestaw pościeli może dodać odważny akcent kolorystyczny lub przełącznik lampki nocnej, aby podnieść poziom planu.

Ale jeśli chodzi o większe zmiany, takie jak samo łóżko, często czujemy się ograniczeni naszym budżetem, ponieważ bardzo często nowe łóżko nie jest tanie. Rozwiązaniem, jeśli masz idealne łóżko, ale chcesz coś zmienić, jest niedrogi zagłówek DIY, który nada sypialni stylowy wygląd.

14 pomysłów na zagłówek sypialni DIY

Od paneli z tkaniny wiszących na ścianie za łóżkiem po przemyślane rozwiązania do przechowywania, które pełnią funkcję zagłówka — jest coś do majsterkowania i dekoracji na każdą kieszeń i każdy styl.

Zrób pokrowiec z tkaniny

Aby zaktualizować istniejący zagłówek z tkaniny, potrzebujesz tylko nowej tkaniny, aby tchnąć nowe życie w schemat. Rzuć luźnym krzesłem, przywiązując je starannie po obu stronach istniejącego zagłówka.

Nowa osłona ukryje stary zagłówek, dając możliwość natychmiastowej zmiany schematu dekoracji. Piękno takiego rozwiązania typu „wszystko w jednym” polega na tym, że można je wymieniać tak często, jak tylko zechcesz, a jako bonus można je łatwo zdjąć, a zatem można je prać.

Przechowywanie w sypialni z podwójnym łóżkiem jako zagłówkiem

Ten alternatywny zagłówek to idealny pomysł na oszczędność miejsca w małej sypialni. Wybrany schowek znajduje się za łóżkiem, tworząc zagłówek, o który można się oprzeć, a jednocześnie służy jako skrytka na klucze dla wszystkich niezbędnych rzeczy w sypialni.

Połączenie tych dwóch celów pomaga zaoszczędzić cenną powierzchnię. Możesz pomalować front urządzenia, aby nadać mu inną perspektywę.

Opcja miękka ściana

Zawieś poduszki ze sznurkami na prostym karniszu nad łóżkiem, po prostu zmień poduszki, gdy chcesz coś zmienić! Wybór jasnej, wzorzystej tkaniny sprawia, że ​​w centrum uwagi znajduje się zagłówek, ale pamiętaj, że pościel powinna być w jednolitym kolorze, aby idealnie zrównoważyć wygląd, lub odwrotnie, z poduszkami w jednolitym zagłówku i wzorzystą pościelą.

Wskazówka: umieść poduszki na idealnej wysokości, aby wspierać plecy, gdy siedzisz w łóżku z dobrą książką.

Otaczaj się kolorem

Wypełnij przestrzeń między szafkami po obu stronach łóżka, dzięki czemu zagłówek będzie wystarczająco głęboki, aby pomieścić akcesoria. Pomaluj szafki i wezgłowie na odpowiedni kolor, aby wyglądały harmonijnie, i przymocuj kinkiety do wezgłowia, aby wygodnie czytać przed snem.

Zrób miejsce nad szufladą wezgłowia, aby użyć wzorzystej tapety, aby dodać zainteresowania i zamieszania kolorami do wystroju.

Zobacz też: ściana akcentująca w sypialni

Zawieś zagłówek kurtyny w kawiarni

Dodaj próbkę zasłony, aby działała jako dekoracyjny panel zagłówka za łóżkiem, tworząc uroczy punkt centralny. Aby wykonać ten prosty projekt, po prostu przymocuj piękny karnisz do ściany nad łóżkiem, aby powiesić projekt zagłówka z tkaniny.

Masz możliwość powieszenia paneli przypominających zasłony, możesz dodać watowanie, aby stworzyć lekki panel, który stanowi element wyściełania.

Narysuj półkole na ścianie na zagłówek

Wykaż się kreatywnością, używając farby, aby stworzyć blok koloru zamiast prawdziwego zagłówka. Użycie koloru pomaga stworzyć idealne tło dla łóżka, nadając wystarczające znaczenie obszarowi bez głowy.

Stworzenie idealnego półkola farbą jest łatwiejsze niż myślisz. Przede wszystkim zmierz długość ściany i zaznacz jej środek lub miejsce, w którym chcesz, aby znajdował się środek twojego półkola.

Po zamaskowaniu listwy przypodłogowej taśmą malarską, aby chronić ją przed zachlapaniem, wbij gwóźdź w miejsce, które właśnie zaznaczyłeś, tuż nad listwą przypodłogową. W zależności od tego, jak szeroki ma być półokrąg, zmierz linę i przytnij ją na wymiar. Im dłuższa nić, tym większe półkole. Przywiąż jeden koniec liny do ołówka, a drugi koniec do gwoździa. Jeśli nie chcesz używać gwoździ na ścianie, wytrzymała taśma utrzyma linę na miejscu.

Kiedy skończysz, zacznij rysować swoje półkole na ścianie od jednego końca do drugiego. Upewnij się, że ciągniesz ołówek na nitce. Po narysowaniu konturu użyj małego pędzla, aby utworzyć precyzyjną krawędź u góry półokręgu. Następnie możesz użyć wałka do malowania lub dużego pędzla, aby wypełnić resztę kształtu.

Stwórz ukryte nisze za zagłówkiem za pomocą trzech prętów do zdjęć i kawałka płyty MDF pokrytej Fablonem. Zamontuj półki na obrazy na ścianie w równych odległościach od siebie, obracając górną półkę, aby uzyskać górną półkę, przymocuj płytę MDF do przodu lub półki, aby uzyskać elegancki, nowoczesny wygląd.

Użyj przechowywania butów

Ulepsz swoją rozkładaną sofę za pomocą tego sprytnego hacka, który nie tylko zapewnia miejsce do przechowywania, ale także oferuje idealną małą półkę do ekspozycji. Używając sześciu klocków Ikea TRONES, ułóż je jeden na drugim i przymocuj do ściany. Świetnie nadaje się do przechowywania zapasowej pościeli, piżamy i książek, gdy przestrzeń w sypialni jest na wagę złota.

Stwórz zagłówek w stylu wiejskim

Zrób zagłówek, przymocowując stare deski, zabytkowe deski podłogowe lub drewniane deski do ściany za łóżkiem, aby uzyskać teksturę. Zrób krok dalej i przykryj podstawę łóżka tym samym drewnem. Pamiętaj, aby dokładnie przeszlifować deski, aby uniknąć szorstkości lub odprysków.

Przykryj zagłówek tapetą

Nadaj mu atmosferę butikowego hotelu, zawieszając za łóżkiem kolorową fototapetę. Chociaż może to być używane jako ściana ozdobna za istniejącym zagłówkiem, jest to również sprytny ruch zamiast zagłówka. Główną wskazówką jest sprawienie, aby panel był nieco szerszy niż wezgłowie, aby łóżko było idealnie dopasowane. Aby naprawdę dodać efekt zachwytu do projektu, stwórz schludne podniesione krawędzie z drewnianymi listwami – ale to wykończenie jest opcjonalne, jeśli chcesz mniej pracy.

Tapicerowana rama głowy

Otocz zagłówek pokryty tkaniną głęboką drewnianą ramą, aby stworzyć powierzchnię, która może być używana do eksponowania ceramiki i reprodukcji w ramach. Pomaluj w tym samym odcieniu co tapicerkę lub wyróżnij ją, malując w kontrastowym odcieniu. Ciepłe odcienie szarości tworzą elegancką, a jednocześnie wygodną atmosferę – nałóż narzuty i poduszki, aby łóżko było wyjątkowo przytulne.

Przebuduj drewniane drzwi i okiennice

Znajdź pięknie postarzane drzwi lub stare okiennice do wykorzystania jako postać…