Jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie: zdjęcie 10 pomysłów (zdjęcie)

8 minut 1 do.

Jak najefektywniej udekorować ścianę nad sofą w salonie – zapytaliśmy o to projektantów i zebraliśmy 10 najciekawszych pomysłów.

Wybrałeś paletę kolorów, meble są dokładnie tam, gdzie chcesz, ale wciąż czegoś brakuje – i często tego można umieścić na ścianach w salonie. Niezależnie od tego, czy chcesz zaktualizować istniejący schemat, czy też chcesz odświeżyć cały pokój, przestrzeń za sofą to świetna przestrzeń do prezentacji, którą możesz naprawdę wykorzystać na swoją korzyść. Od pomysłów na tapety do salonu i efektów malowania po dzieła sztuki i półki, istnieje wiele sposobów na urozmaicenie tej pustej ściany, a oto 10 najlepszych sposobów na przekształcenie tej przestrzeni.

Jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie, zdjęcie 10 pomysłów na dekorację

Najpierw musisz zważyć wystrój w pozostałej części pokoju – jeśli masz szczególnie ruchliwe wnętrze, może potrzebujesz odrobiny oddechu? Ewentualnie może potrzebujesz oświetlenia w tym miejscu lub miejsca na rośliny lub rodzinne zdjęcia? Warto też zastanowić się nad układem swojego salonu – czy twoja sofa jest pod ścianą, czy z tyłu jest miejsce na kredens lub konsolę? Kiedy już masz pomysł na to, czego potrzebujesz, możesz przejść do części zabawnej: dekorowania i akcesoriów.

Zawieś galerię na ścianie

jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie zdjęcie

Galerie ścienne stały się niezwykle popularne dzięki połączeniu reprodukcji oprawionych w ramy i innych przedmiotów, z których powstają przyciągające wzrok ekspozycje. To, co sprawia, że ​​ściany w salonie są szczególnie idealne na ścianę za sofą, to fakt, że możesz dodać tyle elementów, ile chcesz, co oznacza, że ​​możesz dostosować je do ilości miejsca, które chcesz wypełnić.

Jak schludne, nowoczesne wykończenie? Użyj rzędu ramek o tym samym rozmiarze i zawieś je symetrycznie. Wolisz bardziej eklektyczny wygląd? Zastąp ramki kolekcją wachlarzy, wiklinowych koszy, talerzy lub kombinacją obu. Aby zachować spójność ścian w galerii, użyj podobnych kolorów lub tego samego materiału. Na przykład wybierz ramki o różnych rozmiarach i kolorach wypełnione czarno-białymi fotografiami lub różnymi przedmiotami, wszystkie o „naturalnym” charakterze i neutralnych kolorach (takich jak drewno, sznurek, lina i skóra).

Wskazówka: przed powieszeniem gabloty ułóż przedmioty na podłodze w kolejności, w jakiej chcesz, aby były i upewnij się, że są wystarczająco duże, aby dodać efekt.

Twórz niestandardowe półki

jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie zdjęcie

Nie ma sztywnych i szybkich zasad, zgodnie z którymi Twoja sofa powinna przylegać do ściany, więc dlaczego nie wyciągnąć jej i nie zbudować — lub powiesić — za nią regału? W ten sposób zapełnisz półki przedmiotami dekoracyjnymi, które będą gwiazdami pokazu.

Posiadanie półek za sofą ułatwia również sięgnięcie z tyłu, aby wziąć książkę lub umieścić pilota, i dopóki półki nie wystają na wysokość głowy, nie musisz się martwić, że coś przewrócisz . Tutaj półki są pomalowane na ten sam kolor co ściana, drzwi i rama drzwi są w pięknym niebiesko-szarym kolorze, a różowa sofa dodaje wyrazistego kontrastu.

Wspieraj duże obrazy lub płótna

jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie zdjęcie

Wiszące dzieła sztuki to nie jedyny sposób na ich wyeksponowanie. Kup wystarczająco duże obrazy i umieść je na podłodze za sofą lub na cienkim stole konsoli. Jest to idealne rozwiązanie do wynajmowanych powierzchni lub jeśli nie chcesz oznaczać ścian. Alternatywnie możesz wytapetować lub pomalować wysokie płótno lub panele MDF, które łatwo wymienić, gdy zmęczysz się nimi, bez konieczności remontu.

Zobacz też: dekoracja ścienna do salonu

Utwórz motyw

jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie zdjęcie

Użyj pustej ściany za sofą, aby ożywić swój plan i zaprezentować dowolny motyw. Tutaj kwiatowy wzór został przeniesiony na dzieła sztuki, a na małym stoliku wykorzystano świeże kwiaty w tych samych kolorach. Klatka dla ptaków kojarzy się z ptakami na obrazach i poduszkach.

Wskazówka: jeśli używasz stołu lub konsoli za sofą, upewnij się, że sięga ona górnej części sofy, aby wyraźnie widzieć spód wszelkich eksponatów.

Utwórz wysokość z półką

jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie zdjęcie

Jeśli nie masz luksusowych wysokich sufitów, jednym ze sposobów na oszukanie oczu jest powieszenie wysokiej półki, ponieważ przyciąga wzrok i tworzy iluzję wysokości.

Tutaj, zamiast różnych półek za sofą, które mogą sprawić, że mały pokój wydaje się jeszcze bardziej zamknięty, wzdłuż górnej części ściany biegnie jedna długa pływająca półka, tworząc schludne miejsce do uporządkowania akcesoriów.

Przećwicz zasadę trzech

jak ozdobić ścianę nad sofą w salonie zdjęcie

Wieszanie przedmiotów w liczbach nieparzystych jest często kluczem do stworzenia przyciągającej wzrok gabloty, zwłaszcza gdy używasz wielu różnych rozmiarów akcesoriów, takich jak te lustra. Wszystkie mają okrągły kształt, różne wzory dodają zainteresowania i dla najlepszych rezultatów zostały umieszczone na ścianie w kształcie trójkąta.

Zdecyduj, czy chcesz mieć przestrzeń między każdym obiektem, czy chcesz, aby przylegały do ​​siebie, tworząc iluzję jednego gigantycznego lustra lub dzieła sztuki.

Eksperymentuj z teksturą

Widzieliśmy, jak pomysły okładzin ściennych szturmują świat wnętrz, a zastosowanie cienkiej konstrukcji z listew ma ogromny wpływ dzięki pięknym teksturowanym wykończeniom. Jeśli szukasz dramatycznego efektu, ciemny kolor, taki jak głęboka czerń, jest idealny lub zdecyduj się na bardziej naturalne wykończenie drewna, aby dodać ciepła do swojego schematu lub dopasować kolor do mebli.

Użyj oświetlenia dekoracyjnego

Wiemy, że będziesz patrzeć na ten efekt farby na środku ściany, ale w rzeczywistości chcemy zwrócić Twoją uwagę na tę lampę ścienną. Dawno minęły czasy wzorów półksiężyca, które ukrywałeś, a nie pokazywałeś – teraz istnieją miliony stylowych opcji, których możesz użyć do udekorowania swojej ściany, od kinkietów po lampy do obrazów, projekty w kształcie kuli i inne elementy dekoracyjne. lampy o różnych kolorach i materiałach.

Umieszczając swój pomysł na oświetlenie ścienne w salonie na środku paneli, jak pokazano na powyższym obrazku, nadasz światłu uwagę, na jaką zasługuje, i stworzysz wokół niego efekt obramowania. Bez poszycia? Może zamiast tego użyć ramy w stylu vintage — po prostu upewnij się, że jest wystarczająco duża, aby nie zaśmiecać lampy ściennej.

Baw się wzorem

Zawieszenie za sofą efektownej, wzorzystej tapety od razu sprawi, że przestrzeń będzie ciekawa i nawet jeśli jest to duża ściana, możesz pozwolić, aby projekt przemówił za Ciebie i nie musisz już nic na nim wieszać. Oczywiście dostępnych jest wiele wzorów, więc zdecyduj, czy chcesz coś, co „wyskakuje” na twojej sofie, czy stwórz schemat ton w ton z…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *